חיפוש
Close this search box.

עדשות מולטיפוקל – הסתגלות מהירה ומוצלחת

טכנולוגיית עדשות מולטיפוקל נחשבות לאחת ההמצאות החשובות ביותר של ענף האופטיקה בעשרים וחמש השנים האחרונות, עדשות אלו נמצאות בשימוש רחב ומיליוני מרכיבי המשקפיים שעברו את גיל הארבעים נהנים מראייה נוחה לכל מרחק בזוג משקפיים יחיד. בעבר האתגר העיקרי עבור המתנסים מולטיפוקל היה להסתגל לעדשות הללו, הקושי העיקרי התבטא במעברים בין מוקדי הראייה השונים ובהסתגלות לשדה הראייה המרחבי. מאז ועד היום חלו שיפורים מרחיקי לכת מבחינה טכנולוגית המאפשרת הסתגלות קלה ומהירה יותר מבעבר.

בקליניקה אופטיקה יפעת, פתרונות ראייה מתקדמים, איגדנו עבורכם מספר כללים חשובים להסתגלות מהירה לעדשות המולטיפוקל.

בחירת מבנה וסוג עדשת מולטיפוקל

אז, איך בוחרים עדשות מולטיפוקל? בחירה מוצלחת מתבצעת תוך כדי שיתוף פעולה בין האופטומטריסט ללקוח. שיחה מקדימה הכוללת ברור צרכים, כגון סוג וסביבת העבודה, מרחק הישיבה המועדף מהמחשב, ציון תחביבים אם ישנם, סגנון אורח החיים, והאם זה המולטי הראשון של הלקוח, או האם הלקוח הוא בעל ניסיון. כל אלו ועוד יעזרו לאופטומטריסט לבחור עבורכם את העדשה הנכונה.

הדרכה נכונה מבטיחה הסתגלות קלה ומהירה לעדשות מולטיפוקל

בעזרת מספר טיפים חשובים,  החששות שמלוות את מרכיבי המולטיפוקל חסרי הניסיון, נעלמות והדרך להסתגלות הופכת קלה יותר.

  • בימים הראשונים כדאי להתחיל להשתמש במשקפיים בישיבה מול הטלוויזיה. כאשר אנו יושבים ומביטים אל נקודה ספציפית אנו משתמשים פחות במעברים השונים בתוך העדשה, ופחות שמים לב לחוסר בשדה הראייה הנוצר עקב מבנה העדשה. גם קריאה או גלישה במחשב מיטיבה עם ההסתגלות, נהיגה עם משקפי מולטיפוקל חדשים עדיפה רק כאשר התרגלנו לחלוטין.
  • משקפי מולטיפוקל מותאמים למצב הטבעי והנכון עבור העיניים שלנו. כלומר, כאשר אנו מביטים לרחוק העיניים שלנו ישרות ומקבילות, וכאשר אנו קוראים אנו מורידים את המבט כלפי מטה והעיניים שלנו מתכנסות לכיוון האף. עדשות מולטיפוקל בנויות בצורה של תעלה המותאמת לצרכים הפיזיולוגים שלנו. כאשר אנו מביטים לרחוק לא נוכל לראות ברור אם נרים את הסנטר למעלה. 
  • בירידה במדרגות עם משקפי מולטיפוקל עלינו להוריד את הראש ולא את העיניים, שכן אם נוריד את העיניים נראה את המדרגות "קופצות" אלינו דרך איזור הקריאה. זהו המצב היחידי הנוגד את ההיגיון והדרך בה אנו מתנהגים ביום יום.  

כך תבטיחו לעצמכם הסתגלות מוצלחת לעדשות מולטיפוקל

התאמה של מולטיפוקל אינה מדע מדויק, אלא שיתוף פעולה מלא בין האופטומטריסט ללקוח. הצלחה מתרחשת כאשר בדיקת הראייה מתבצעת אצל אופטומטריסט מוסמך, תוך שיחה מקדימה וברור צרכי הלקוח. התאמה נכונה של מסגרת למבנה הפנים, בחירה מדויקת של סוג העדשה עבור הלקוח ומדידה של שאר הפרמטרים כגון מרחק בין האישונים וגובה האישון בתוך המסגרת. כל אלו ועוד יעזרו לאופטומטריסט להתאים עבורכם את המולטיפוקל הנכון.

אחרי שהתחלתם להרכיב את משקפי המולטיפוקל החדשים שלכם, מדי פעם תחושו טשטוש במרחב או צורך בשינוי הרגלים למחשב ולקריאה. בדרך כלל התחושות הללו עוברות לאחר מס' ימים עד שבועיים. לכן, תנו הזדמנות אמיתית להסתגלות, סמכו הדרך ופנו במידת הצורך לאופטומטריסט שלכם לתמיכה אישית ומתן טיפים נוספים.

אופטיקה יפעת, אופטומטריסטית מוסמכת בנתניה, מומחים בהתאמת משקפי מולטיפוקל במחירים הוגנים המתאימים לכל כיס. נשמח להתאים עבורכם עדשות מגע מולטיפוקל או עדשות מולטיפוקל למשקפי ראייה, יש לנו את הכלים הידע והניסיו וכמובן שאנו מעניקים ואחריות מלאה עד להסתגלות. תוכלו להזמין תור לקליניקה של אופטיקה יפעת בטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם. 
Scroll to Top
דילוג לתוכן