חיפוש
Close this search box.

יובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר

מזה כעשרים שנה, ניתוחים להסרת משקפיים נעשו פופולריים מאוד בקרב מרכיבי המשקפיים, הניתוחים נחשבים לבטוחים עם החלמה מהירה והתוצאות טובות. למרות זאת תופעת יובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר הינה תופעה ידועה ומוכרת. ההרגשה של "חול בעיניים", לעיתים גרד, אדמומיות ואף כאב מתרחשת בדרך כלל זמן קצר לאחר הניתוח. הסיבה ליובש קשורה בתהליך הניתוח, כמו כן, בפיזיולוגיה של המטופל.

כדי להפחית את המרשם הרפרקטיבי משייפים בלייזר את מרכז הקרנית וכתוצאה מכך הקרנית משנה את קמירותה הופכת לקרנית לשטוחה במרכזה. השתטחות הקרנית גורמת לתחושה עצבית מופחתת של בלוטת הדמעות העיקרית ולהפחתה במספר המצמוצים. בכל מצמוץ שלנו מתחיל מחזור של ייצור וניקוז במסך הדמעות, ככל שנמצמץ פחות נקטין יצירה של דמעות ויתפתח יובש – פחות דמעות = יובש. לפציינטים שסובלים מיובש קל ביום יום. כתוצאה מעבודה מרובה מול מחשב, מהרכבה ממושכת של עדשות מגע או משום שהעיניים שלהם יבשות באופן קבוע. יש סיכוי גדול יותר לפתח יובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים.

ברוב המקרים, לאחר כחצי שנה הקרנית מתאוששת מהפרוצדורה המטלטלת, מתרחשת הפרשה סדירה ותקינה של דמעות. והיובש חולף. בזמן הזה כדאי לגשת לרופא המטפל שככל הנראה ייתן מרשם לטיפות הרטבה כדי להקל. אולם בחלק מהמקרים מצב היובש בעיניים לא משתפר, מה שעלול להשפיע על תוצאות הניתוח, ושביעות רצון המטופל מהתהליך הכללי. טיפול ביובש הוא הכרחי, כדאי להיות בקשר קבוע עם רופא עיניים לטיפול ומעקב. 

פתרונות ליובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר באופטיקה יפעת אופטומטריסטית מוסמכת

פתרונות ליובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר באופטיקה יפעת

יובש בעיניים הוא מטרד רציני, התחושה של מאמץ יתר על העיניים מעמיס ופוגע באיכות החיים, בעבודה מול מחשב, בנהיגת לילה ובהרגשה הכללית לאורך כל היום. בקליניקה של אופטיקה יפעת, אופטומטריסטית מוסמכת בנתניה, אנו מבינים את המשמעות של קושי האישי והפרטי שלא נראה חריג כלפי חוץ ובכל זאת מקשה על ההתנהלות הנורמלית היומיומית. אנו קשובים למטופלים שלנו ומטפלים בבעיית היובש בעיניים באמצעים אופטומטרים על מנת להקל ולשפר את איכות חייו של המטופל.

בשנים האחרונות חלה התפתחות בתחום עדשות המגע המיוחדות לטיפול ביובש בעיניים, המטרה העיקרית בהתאמת עדשות מגע במקרה של יובש אחרי ניתוח לייזר הוא לאפשר לאפיתל הקרנית זמן החלמה בעזרת מניעת חיכוך העפעפיים עם הקרנית בזמן מצמוץ. העדשות יכולות בו בזמן גם לתקן מרשם שנשאר אחרי הניתוח.

להלן הסבר על שני סוגים של עדשות מגע, מגוון האפשרויות, סוגים אלו מועדפים על הקלינקה שלנו לטיפול ביובש, זאת מתוך למידה וניסיון.

אופטיקה יפעת מומחית במתן פתרונות ראיה מתקדמים ללקויות ראיה מסוגים שונים

עדשות מגע יומיות TOTAL 1 של חברת ALCON

עדשת מגע יומית בעלת פטנט ייחודי בזכות מדרג מים. עדשת מגע אלו מאפשרת מעבר חמצן הגבוהה ביותר מבלי להתפשר על הנוזל בתוך העדשה. ייחודיות עדשות מגע יומיות TOTAL 1 של חברת ALCON מתבטאת בפני השטח החיצוניים של העדשה המכילים עד 100% מים, ריבוי המים מאפשר סיכוך מלא בין העפעפיים לקרנית ולנוחות מרבית. ליבת העדשה מכילה 33% מים, מיעוט מים בתוך העדשה מצוין לסובלים מיובש עיניים. שאר החומר הוא סיליקון המקנה מעבר חמצן זמין לקרנית. העדשה מתאימה ליובש קל אחרי ניתוח לייזר, העדשה קלה להתאמה עם הצלחה מובטחת.

עדשות מגע סקלרליות

עדשת מגע סקלרליות הינה עדשה קשה נושמת בעלת קוטר גדול מהקרנית. העדשה נחה על לובן העין ועל הלחמית, כך שאין מגע עם הקרנית כלל. העדשה מעבירה חמצן ברמה גבוהה מאוד ולמעשה יוצרת שכבת לחות נוספת לקרנית. מסך הדמעות מתייצב והמטופל נהנה מראייה חדה וטובה, העדשה מומלצת לבעלי יובש בינוני ומעלה, כמו כן למצב של יובש שלא משתפר מספר חודשים לאחר הניתוח. העדשה לעיתים לא מתאימה לקרניות ששויפו יתר על המידה בניתוח לא מוצלח. ההתאמה היא ספציפית אישית למטופל ודורשת תחזוקה מתאימה, וביקורת מעקב בקליניקה.

אופטיקה יפעת, אופטומטריסטית מוסמכת בנתניה מומחית במתן פתרונות ראיה מתקדמים ללקויות ראיה מסוגים שונים ותשמח לעמוד לרשותכם בכל עת למענה על שאלות והסברים. בקליניקה שלנו תמצאו פתרונות מתקדמים וייחודיים לראיה מטושטשת אחרי ניתוח לייזר, רגישות לאור לאחר ניתוח לייזר, אקטזיה לאחר ניתוח לייזר, עדשות מתקדמות למשקפיים ועוד. לפרטים התקשרו לטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן