חיפוש
Close this search box.

לקות ראייה

לקות ראייה היא מצב בו מתרחשת פגיעה מורגשת וקשה יחסית באיכות הראייה, בחדותה או בשדה הראייה עצמו, וספציפית מקרים אשר אינם ניתנים לתיקון פשוט וקל דוגמת משקפיים או עדשות מגע. הגדרה זו כוללת בתוכה מגוון רחב יחסית של בעיות ראייה שונות, הנגרמות כתוצאה מסיבות שונות והטיפולים הפוטנציאליים עבורם הם שונים. מדוע קיימים סוגים רבים ושונים כל כך של ליקוי ראייה, מהם הסוגים הנפוצים ביותר ומה ניתן ומומלץ לעשות בנוגע לליקויי ראייה שונים?

אסטיגמטיזם

מיפוי קרנית

קרטוקונוס טיפול

פתרונות לפזילה

ראייה דו עינית

מה זה עין עצלה

עין עצלה אצל מבוגרים

רטיניטיס פיגמנטוזה

כאבים בקרנית – corneal neuralgia

אחת המערכות המורכבות בעולם החי – בעיות במערכת הראייה האנושית

חוש הראייה הוא החוש הדומיננטי ביותר בקרב בני אדם, החוש עליו אנו נסמכים יותר מאשר על שאר החושים שלנו. העובדה כי מדובר בחוש דומיננטי כל כך עבורנו משמעותה גם כי מערכת הראייה שלנו היא משוכללת ומורכבת ביותר, על מנת לאפשר לנו ראייה חדה וטובה כל כך (אמנם לציפורים ישנה ראייה חדה אף יותר, אך האדם הוא אחד היונקים בעלי מערכת הראייה המפותחת והמשוכללת ביותר).

ובכן, מכיוון שמדובר במערכת מורכבת ומשוכללת כל כך, גם מספר התקלות הפוטנציאליות בה הוא גדול יחסית, וכך מתקבלים סוגים רבים ושונים של ליקויי ראייה מהם סובלים אינספור בני אדם בכל רחבי העולם. בעוד במקרים מסוימים מדובר בליקויים חמורים אשר אינם לחלוטין ברי טיפול, במקרים רבים אחרים ישנם כיום דרכים שונות ומתקדמות ביותר להתמודדות עם ליקוי הראייה, לעיתים עד לכדי הכחדתו המלאה.

סוגים שונים של ליקויי ראייה נפוצים

מאחר וישנם סוגים רבים, שונים ומגוונים של ליקויי ראייה לא נוכל למנות כאן את כולם, אך ננסה להתייחס לכמה מהנפוצים והשכיחים ביותר שביניהם, ליקויים המופיעים בקרב מיליוני אנשים בכל רחבי העולם.

אחד מליקויי הראייה הנפוצים (והמוכרים) ביותר הוא פזילה מסוגים שונים. פזילה לרוב נובעת כתוצאה מבעיה בשרירי העין, ועלולה לגרום לראייה מטושטשת, לקשיים בראייה מקרוב ולפגיעה ממשית בשדה הראייה.

ליקוי נפוץ ויחסית מוכר נוסף הוא קטרקט – במקרה זה מדובר בבעיה בעדשת העין אשר הופכת עכורה, ולכן פוגעת בחדות הראייה. ישנם כיום ניתוחים מוצלחים יחסית המאפשרים לטפל בקטרקט במקרים מסוימים, לעיתים באופן מלא.

"גלאוקומה" הוא שם של ליקוי ראיה נפוץ נוסף, במסגרתו נוצר לחץ תוך עיני מוגבר, וזה בתורו גורם לפגיעה פוטנציאלית בעצב הראייה עצמו, ובשדה הראייה. ליקוי זה מצריך טיפול רפואי אשר ייקבע בהתאם למאפיינים הייחודיים לאותו מטופל, וללא טיפול הולך עלול להוביל למצב של עיוורון.

"קולובומה" הוא שם של ליקוי ראייה נוסף, אך כזה אשר עלול להוות חלק מבעיה כללית יותר ממנה סובל הגוף. ליקוי זה בא לכדי ביטוי בחוסר ברקמות בריאות בסביבת העין, והתסמינים משתנים על פי החלק המסוים בעין אשר נפגע. בדומה לקולובומה, קיימים מספר ליקויי ראייה נוספים אשר מהווים למעשה תופעת לווי, הנגרמת כתוצאה ממחלה או תסמונת כלשהי כוללת יותר ממנה סובל הגוף.

אבחון מקצועי והתאמת טיפול הולם ללקות ראייה

קיימים כאמור סוגים רבים נוספים של ליקויי ראייה מלבד לאלו שצוינו לעיל, אך הנקודה שחשוב להפנים כאן היא כי מדובר בספקטרום רחב יחסית של תופעות ולקויות פוטנציאליות, והצעד הראשון והקריטי ביותר בדרך לטיפול אפקטיבי בלקות זו או אחרת הוא אבחון מקצועי ואמין. רק אנשי מקצוע מנוסים אשר יבצעו את כל הבדיקות הנדרשות יוכלו לסייע לכם להגדיר במדויק את סוג הליקוי ממנו אתם סובלים, את הגורמים לו ולכן גם את דרכי הטיפול האפשריות והמומלצות.

התחילו באבחון מקצועי ומדוקדק. משם הסיכוי לטפל בהצלחה בליקוי הראייה ממנו אתם סובלים יהיה גבוה הרבה יותר.

לקות ראייה – אופטיקה יפעת

אופטיקה יפעת מומחית במתן פתרונות בלקויות ראיה מסוגים שונים, הותק והניסיון שצברנו  במהלך 25 השנים האחרונות, מאפשרים לנו לתת דיאגנוזה מדויקת לקהל לקוחותינו ובכך להתאים את הטיפול הטוב ביותר לצרכים המשתנים של הלקוחות שלנו. אצלינו תמצאו פתרונות ראיה מתקדמים ללקויות מסוג אסטיגמציה, טיפול בקרטוקונוס, פתרונות לפזילה ולעין עצלה אצל מבוגרים, פתרונות לראיה מטושטשת אחרי ניתוח לייזר ועוד.

אופטיקה יפעת מזמינה אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן