חיפוש
Close this search box.

איך בוחרים עדשות מולטיפוקל?

החלטתם לרכוש עדשות מולטיפוקל? עשיתם נכון, עדשות מולטיפוקל מאפשרות פתרון נוח לראייה משולבת, כאשר המרשמים בין הראייה לרחוק ולקרוב שונים.

ענף האופטיקה משופע ביצרנים, וניתן למצוא אלפי סוגים של עדשות מולטיפוקל. אז איזה סוג עדשות מולטיפוקל כדאי לרכוש? ההבדלים המרכזיים והשוני באיכות מתמקד בפרמטרים הבאים:

  • מבנה ועיצוב העדשה
  • רמת הציפוי ומס השכבות
  • חומר הגלם

מבנה ועיצוב עדשות מולטיפוקל

לפני שנסביר על מבנה עדשת מולטיפוקל, נבין כיצד בנויה עדשה חד מוקדית.

עדשה חד מוקדית – מכילה בתוכה מרשם בודד ובנויה בצורת עיגולים עיגולים לכל אורך ורוחב העדשה בצורה שווה.

עדשת מולטיפוקל – בנויה תעלה לאורך העדשה. אשר בתוכה נמצאים שטחי הראייה. כלומר, בתוך התעלה מתבצעת הראייה בפועל. המעבר המדורג בין המוקדים הרבים בתוך התעלה מחייב התפשרות על שדה הראייה. נוצרים שטחים מעוותים בצידי העדשה. מה שנקרא שטחים מתים. בעדשה איכותית מטכנולוגיה מתקדמת, כמעט ולא מבחינים בשטחים המתים, שכן התעלה רחבה והמדרג של מוקדי הראייה גמיש ורך.

לאורח החיים שלנו יש השפעה ישירה על הצרכים האופטיים שלנו. ולכן מי שהשגרה שלו מחייבת שדה ראייה רחב. למשל אצל נהגים, או נותני שירות פרונטליים, כדאי לבחור עדשה שמלכתחילה נמצאת בטכנולוגיה עם מבנה תעלה רחבה.

בנוסף, גם את עיצוב העדשה ניתן להזמין ספציפית לפי אורח החיים. לנהגים למשל ניתן לעצב עדשה כך שהדגש האופטי נמצא בחלק העליון שלה. הן מבחינת המעברים הרכים והן מבחינת רוחב שדה הראייה.

לאנשי מחשבים חשוב טווח הביניים, עבורם נבקש עיצוב עדשה שעיקר הדגש האופטי נמצא במרכזה ומטה.

אפשרות נוספת לעיצוב העדשות, הוא תכנון חלק הקריאה בצד הפנימי של העדשה. סגנון כזה מתאים לאנשים שזקוקים להגדלה נוספת כדי לקרוא. כדאי לדעת שהעיצוב הנ"ל מצליח יותר בעדשות האיכותיות שיש לשוק להציע. הפקטור העיקרי בבחירת המבנה והעיצוב המדויק עבור הלקוח טמון בשיחה מקדימה.

עדשות מולטיפוקל, כיצד נבטיח התאמה מהירה ומוצלחת? - אופטיקה יפעת

באופטיקה יפעת אופטומטריסטית מומלצת מבצעים ברור צרכים מקיף של הלקוח. הברור כולל התייחסות לאורח החיים של המטופל, מקום העבודה שלו, התחביבים, רמת הציפיות ועוד.

לאחרי שיחה עם המטופל ולאחר שאנו מבצעים בדיקה ראיה מקיפה, קפדנית ומדויקת ניתן להמליץ על מספר פתרונות ראיה מתקדמים. לא תמיד הכי יקר הוא הכי נכון למטופל. השאיפה היא לקנות בצורה חכמה, עדשות מולטיפוקל איכותיות ובמחיר המשתלם ביותר.

עדשות מולטיפוקל – רמת ציפוי העדשה ומספר השכבות

  • הציפוי הבסיסי שקיים באופן אוטומטי בעדשות הוא ציפוי אנטיריפלקס. זהו ציפוי המונע החזרי אור והשתקפויות ממקורות אור כגון פנסי מכוניות, מנורות ניאון, מצלמות ועוד. בד"כ הגוון המוחזר הוא ירוק או סגול, למרות שכיום אצל חלק מהיצרנים, ניתן לייצר ציפוי ללא גוון. בשנים האחרונות נעשו שדרוגים ברמת הציפוי ומספר השכבות, אשר הופכים את העדשות לעמידות יותר ומתאימות יותר לאורח החיים העכשווי. השינוי נבע בעיקר עקב התעצמות גופי התאורה בקניונים, אורות חזקים בסופרים וריבוי מסכי פרסומות בוהקים בדרכים. האור מגיע אל העין בכל זוית וגורם לסנוורים.
  • חברת ESSILOR צרפת פיתחה ציפוי CRIZAL SAPPHIRE 360  ציפוי המסייע בהפחתת ההשתקפויות מכל הכיוונים. ומספק אסתטיקה טובה יותר, שכבה הידרופבית, שומנית, דוחה מים. לשמירה על ניקיון העדשה. הגנה מפני קרינת UV משופרת ונהיגה בטוחה יותר בשעות הלילה.
  • מעבר לציפוי אנטיריפלקס, ניתן להזמין מגוון ציפוים עם יתרונות מובהקים לשיפור הראייה ושמירה על העדשות. ציפוי מפחית שריטות, ציפוי למניעת אדים, ציפוי מגן לקרינת אור כחול, ציפוי רשת להגברת חדות הראייה ומניעת סינוורים ועוד… הבחירה בציפוי קשורה באופן ישיר לתלונות הלקוח ורמת הציפיות. מרבית מרכיבי המשקפיים מתלוננים על כך שהעדשות מתלכלכות כל הזמן. שכבת ציפוי הידרופובית, הדוחה אבק ולכלוך. עשויה להקטין את מספר הפעמים שאנו נאלץ לנקות את עדשות המשקפיים. תלונה נוספת שנשמעת הרבה בקליניקה היא קושי עקב סינוור בנהיגת לילה. ריבוי שכבות של אנטי ריפלקס הופך את העדשה לשקופה יותר, ומסייע לאור להגיע אל העין בצורה חלקה. 

עדשות מולטיפוקל - חומר הגלם

בחירת חומר הגלם ממנו עשויה העדשה משפיע באופן משמעותי וישיר על איכות הראייה. חומרי הגלם הנפוצים בישראל הם פלסטיק וזכוכית. במדינות מסוימות יש העדפה לפוליקרבונט, עדשה עשויה פחם, קלה, דקה ומאוד בטיחותית, אך נשרטת במהירות ומעבר האור דרכה לא מספיק איכותי. לעומת זאת, בעדשות פלסטיק מעבר האור מיטבי ואיכותי ביותר. היצרנים משקיעים בפיתוח עדשות הפלסטיק מזה כעשרים שנה. וכיום ניתן למצוא מגוון של עדשות פלסטיק קלות, בעוביים שונים ועדשות A-SPH  המפחיתות עיוותים במעבר האור. למרשמים גבוהים מאוד עדיין כדאי לבחור בעדשות זכוכית המעבירות אור בצורה מיטבית ובעלות אינדקס גבוהה, המאפשר  להגיע לתוצאה דקה יותר משיש לעדשת פלסטיק להציע.

בקליניקה של אופטיקה יפעת אופטומטריסטית מוסמכת בנתניה תמצאו מבחר עדשות מולטיפוקל העשויים מחומרי הגלם ייחודיים ואיכותיים. ציפויים והעיצובים מהתקדמים והטובים ביותר בעולם. לאחר שאנו עורכים שיחה מעמיקה עם המטופל ובדיקת ראיה יסודית ומקיפה. אנו נציע עבורכם את פתרונות הראייה הנכונים ביותר, על מנת לאפשר ראייה חדה וברורה לאורך זמן. תוכלו להזמין תור לקליניקה של אופטיקה יפעת בטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן