חיפוש
Close this search box.

משקפי אופיס

משקפי הראייה נועדו לעזור לנו לראות את העולם ברור יותר. לחברות האופטיקה המייצרות עדשות  יש מגוון עצום להציע. החל מעדשות דקות וקלות, עם מגוון ציפויים, אנטיריפלקס הידרופובי, ציפויים המיועדים למסך מחשב ועד עדשות מתוחכמות כגון עדשות מולטיפוקל.
במאמר זה נתמקד בעדשות האופיס, העדשות שמתאימות לעבודה דינמית בסביבת מחשב.

המרשם אותו מנפיק אופטומטריסט מורשה לאחר בדיקה, מיועד לתת מענה לכל מרחק. המשפט הנ"ל יפה ונכון עד גיל 40. החל מגיל 40 לערך אנו חווים קושי ראייתי מסוים בשינוי המבט מרחוק לקרוב. המצב הזה נוצר עקב שינויים מבניים בעדשת העין. תפקיד עדשת העין הינו למקד ולעשות פוקוס על האובייקט עליו אנו מביטים. אחרי גיל 40 אנו מאותגרים כאשר אנו מביטים לקרוב. וזקוקים להיעזר במשקפי קריאה. המרשם למרחק, משמע נהיגה או טלוויזיה שונה מהמרשם למחשב ושונה בנוסף גם לקריאה. כאשר יש ליקוי ראייה לרחוק בנוסף לליקוי הראייה לקרוב, מומלץ להרכיב עדשות מולטיפוקל הנותנות מענה לכל מרחק. מרחוק דרך מרחק הביניים ועד למרחק הקריאה.

אז מהו בעצם ההבדל בין משקפי אופיס לעדשות מולטיפוקל?

שני הסוגים (עדשות מולטיפוקל ומשקפי אופיס) מורכבים בטכנולוגיה של מבנה בצורת תעלה בתוך העדשה. בתעלה נמצאים מוקדי הראייה השונים. בעדשות מולטיפוקל התעלה מכילה בתוכה את כל המרשמים במדויק וספציפית לאותו אדם. החל ממרשם  לרחוק (אינסוף), דרך מרחק הביניים (מרחק המחשב) הנמצא באמצע התעלה. ועד המרשם לקרוב (40 ס"מ), בחלק התחתון של התעלה. לעומת זאת, בעדשות אופיס, התעלה מכילה מרשמים המתחילים ממרחק של מטר ובהדרגה יורדים דרך מרשם המחשב ועד למרשם הקריאה (40 ס"מ). כלומר מרשם לרחוק לא קיים בעדשות אופיס.

היתרון היחסי של משקפי אופיס

כפי שהסברנו, העדשות הפרוגרסיביות השונות בנויות בצורת תעלה המתחילה ממרכז האישון, ומסתיימת בחלק התחתון של המשקפיים. מחוץ לתעלה נמצא "שטח מת", שטח ללא ראייה.
בעדשות מולטיפוקל, עיקר הקושי מתבטא כאשר אנו בתנועה וזקוקים לשדה ראייה רחב. אזי נחווה אתגר עד אשר המח מסתגל למצב החדש. לעומת זאת, עדשות אופיס מכילות בתוכן מנעד מופחת יותר של מרשמים. המאפשרים לייצר תעלה רחבה יותר מאשר לעדשות מולטיפוקל. כך שהשטחים המתים פחות מורגשים, בנוסף, עיקר השימוש עם אופיס חל בישיבה מול המחשב ופחות בתנועה וצורך בשדה ראייה רחב כמו בהרכבה של עדשות מולטיפוקל. מה שהופך את ההסתגלות לקלה הרבה יותר, ולחוויית שימוש מדויקת.

עדשת אופיס בהתאמה אישית

בעדשות האופיס נמצאים מוקדי הראייה השונים במעבר מדורג. בחלק העליון של העדשות, מול האישון נמצא מרשם המתאים למרחק של 1 מטר עד 2 מטר. בחלק האמצעי נמצא מרשם המחשב הנע בין המרחקים 60 ס"מ ל 80 ס"מ. ובחלק התחתון נמצא מרשם הקריאה המתאים למרחק של כ 40 ס"מ. ניתן להזמין עדשת אופיס בייצור ובהתאמה אישית בהתאם למרחק בו נמצא המחשב, בהתחשב בגודל וגובה המסך, ומרחק הישיבה. כך שחווית הראייה תהיה הנוחה והטובה ביותר.

לדוגמא, התאמה של אופיס לאנשים שאוהבים להישען לאחור עם הכיסא ולהחזיק את המקלדת על הברכיים, תהיה שונה מהתאמה לאנשים אשר רוכנים קרוב מאוד מול מסך. דוגמא נוספת, התאמה של אופיס של שני אנשים אשר יושבים באותו מרחק מול המחשב, לאחד יש לפטופ ולשני מחשב נייד, לעיתים תהיה שונה.

Ysis Office מותג עדשות אופיס המיוצר בגרמניה הוא דוגמא לעדשות המאפשרות התאמה אינדיבידואלית, ניתן לבחור בין שלושה מרחקי עבודה 1, 2, ו-4 מטר ולהוסיף ציפוי UV BLUE מסנן קרינה כחולה.

לסיכום עדשות אופיס מאפשרות עבודה נוחה בעבודה מול המחשב, מפחיתות את המאמץ ומאפשרות שדה ראייה רחב. השימוש בעדשות אופיס מאפשר להחזיק את הראש והצוואר בתנוחה טבעית ובטוחה.

עדשות אופיס, הדרך הנוחה לראייה מיטבית בסביבת העבודה שלך!

באתר תמצאו מידע אודות לקויות ראיה מסוגים שונים כמו גם פתרונות ראיה מתקדמים ביניהם טיפול בקרטוקונוס, פתרונות לפזילה, פתרונות לראייה דו עינית, פתרונות לעין עצלה אצל מבוגרים ועוד. תוכלו להזמין תור לקליניקה של אופטיקה יפעת בטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן