חיפוש
Close this search box.

עדשות מגע צילינדר

 בשלושת העשורים האחרונים, שוק עדשות המגע הרכות השתנה בקצב חסר תקדים. הדרישה לעדשות מגע לזמן קצר גדלה, ואיתה רצון היצרנים להשתפר ולמצוא חומרים חדשים בשיטות טכנולוגיות מפותחות. הרעיון והשאיפה העיקריים בייצור הוא להקנות לעדשות המגע מעבר חמצן זמין לקרנית, ראייה חדה ואיכותית, נוחות, יציבות, וטיפול קל. עדשות מגע בעלות תיקון צילינדרי, נמצאים בשוק כשני עשורים. תחילה מנעד האפשרויות היה מצומם מאוד. והתמקד בתיקון צילינדר נמוך ובזויות מוגבלות מאוד. אולם כיום ניתן להתאים עדשות מגע צילינדר לרוב המרשמים.

עדשות מגע צילינדר – אז, מה זה צילינדר?

כדי להבין כיצד מיוצרת עדשת מגע צילינדר יש צורך להבין מה זה צילינדר?

כאשר אנו מתייחסים לליקוי בעין נאמר אסטיגמציה וכאשר אנו מתייחסים לתיקון במשקפיים או בעדשות מגע, נאמר צילינדר.

אסטיגמטיזם הינו אחד מליקויי הראייה השכיחים ביותר ומיקומו לרוב בקרנית העין, במקרה של אסטיגמטיזם הקרנית תהיה בנויה עם שקעים וגבעות, כלומר, הקרנית לא נראית כמו קערה חלקה. במצב זה של קרנית לא חלקה, האור עובר בזוויות שונות ובכיוונים שונים בצורה מפוזרת, האור עובר דרך חלקי העין הפנימיים השונים עד שמגיע לרשתית. שם מתבצעת התחלה של עיבוד התמונה לראייה כאשר האור עובר מהקרנית בצורה מפוזרת הוא ממשיך באותה צורה עד לרשתית, כך שהתמונה המתקבלת נראית מרוחה והמח מתרגם מצב זה לכדי ראייה מטושטשת – המריחה דומה למבט דרך גליל שקוף. במקום מבט דרך חצי כדור שקוף.

כדי להשלים את ההסבר אני מציעה להיזכר איך עובדים יחד מפתח ומנעול, הצורה שבה פרוסים השיניים של המפתח הפוכה ומשלימה את צורת המנעול הצילינדר. באותה שיטה של הפכים משלימים מכינים משקפיים עם תיקון צילינדר.    

תיקון צילינדר בעזרת בעדשות מגע?

בעדשת מגע ללא תיקון צילינדר נדרש מרשם יחיד הממוקם במרכז העדשה, כשרוצים להוסיף תיקון צילינדר מוספים מרשם נוסף בחלק הפנימי של העדשה. בנוסף לכך לצילינדר ישנו גם כיוון – מעלות בשפה המקצועית, המנעד נע בין מעלה אחת ועד 180 מעלות. הפתרון להחזיק את עדשת המגע יציבה בזווית הנכונה מתבצע בעזרת משקולת זעירה ולא מורגשת בחלק התחתון. יציבות עדשת המגע קריטית לראייה מיטבית וגורמים כגון החומר ממנה עשויה העדשה, הקימור והקוטר המשפיעים על יציבותה, כמו כן, העפעפיים הם הכוח הפיזיולוגי הדומיננטי המשפיע על יציבות העדשה אחרי המצמוץ.

עדשות מגע צילינדר באופטיקה יפעת

באופטיקה יפעת נמצא מגוון רחב של עדשות מגע יומיות, ממיטב היצרנים, במטרה להגיע להתאמה מדויקת וספציפית עבור המטופל שלנו. בכל בדיקה להתאמת עדשות מגע, אנו משתמשים באמצעי הדמיה הנקרא מיפוי קרנית היוצר תמונה טופוגרפית של פני שטח הקרנית שלכם. קוטר, מבנה וקימור הקרנית, הם חלק מהתוצאות המתקבלות מהמיפוי, כמו כן, ניתן לאבחן אסטיגמציה ברמות שונות, יובש בעיניים ועוד. כיום ניתן למצוא עדשות מגע צילינדר יומיות, דו שבועיות, וחודשיות בהתאמה מהירה וקלה גם לצילינדרים גבוהים במיוחד עד5.00 צילינדר. כמו כן, אנו מבצעים התאמה מדויקת למרשמים צילינדרים בעיתיים שעדשות המגע הזמניות לא נותנות מענה ראייתי מיטבי.

באופטיקה יפעת תמצאו מגוון עדשות מגע המיועדות לתיקון ליקויי ראיה צילינדר. עדשות מגע אלה קיימות במגוון חומרים, מותגים ולתקופות שימוש שונות – יומיות, דו שבועיות וחודשיות. באתר תמצאו גם מידע אודות עדשות מגע מולטיפוקל, עדשות סקלרליות, עדשות מגע קשות נושמות, ההבדלים בין עדשות מגע רכות לעדשות מגע קשות ואיך בוחרים עדשות מגע ואיך מתחזקים עדשות מגע. לפרטים התקשרו לטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן