חיפוש
Close this search box.

עדשות מגע

ליקויי הראייה הרבים מהם סובלים אנשים בכל רחבי העולם ניתנים לתיקון באמצעות משקפיים ועדשות מגע, מעבר לתיקון מיטבי של הראייה אנו מנסים לשפר את איכות הראייה, וגם את איכות החיים של המטופלים שלנו. בשלושת העשורים האחרונים עדשות המגע עברו תהפוכות טכנולוגיות, כיום קיימים פתרונות ראיה מתקדמות, אם בעבר האפשרות היחידה הייתה עדשת מגע קשה מפלסטיק, שהעבירה מעט חמצן לקרנית וגרמה לחוסר נוחות ופגיעה בבריאות העין, הרי שכיום ניתן לרכוש עדשות מגע יומיות, ואפילו עדשות מגע צילינדר ולקבל חומר המעביר כ 100% חמצן לקרנית.

עדשות מגע יומיות

עדשות מגע צילינדר

עדשות מגע מולטיפוקל

עדשות סקלרליות

איך בוחרים עדשות מגע ואיך מתחזקים עדשות מגע

עדשות מגע רכות

עדשות מגע קשות נושמות

ההבדלים בין עדשות מגע רכות לעדשות מגע קשות

היתרונות והחסרונות של עדשות המגע

היתרונות של עדשות מגע

  • מטופלים המרכיבים עדשות מגע מסבירים שהיתרון הבולט מבחינתם הוא שדה ראייה רחב יותר ביחס למשקפיים. במיוחד מטופלים עם מרשמים גבוהים.
  • גם ספורטאים נהנים יותר ומשפרים ביצועים כאשר אין שום אביזר על הפנים שמסית את הריכוז. עדשות מגע רכות מתאימות לספורט אתגרי כל עוד הוא לא כולל מים, אבק או לכלוך.
  • עדשות מגע הן פתרון מצוין גם במקרה של  "אניזומטרופיה" = מרשם שונה בתכלית בין שתי העיניים, שכן עדשות מגע נמצאות בצמוד לקרנית, ובכך מבטלות אפקט הגדלה או הקטנה של העצמים במרחב.
  • משקפיים יושבים כ 12מ"מ מהעיניים, ויוצרים הגדלה או הקטנה של עצמים. במצב של אסטיגמציה גבוהה בקרנית, ניתן להגיע לראייה הרבה יותר טובה בעזרת עדשות ובאופן כללי התחושה שניתן לראות טוב ללא משקפיים הוא יתרון עצום.
  • יתרון נוסף שיש לעדשות מגע הוא שליטה במיופיה, מיופיה הינו קוצר ראייה גנטי וסביבתי. בעידן הטלפונים הניידים והמסכים אנו רואים תופעה עולמית ועלייה במקרי מיופיה אצל צעירים. בעבר הלא רחוק האפשרות היחידה לנסות ולעצור גדילה של מרשם מינוס היה הליך שנקרא "אורטו קיי" – הליך התאמה של עדשות מגע קשות שישנים איתן בלילה, ואשר מפחיתות את המספר במהלך היום. במהלך העשור האחרון פותחו ונחקרו עדשות מגע רכות יומיות בשם "MISIGT" אשר גורמות לעצירה ושליטה במיופיה. בשנת 2019 אושרו על ידי ה FDA כבטוחות לשימוש.

החסרונות של עדשות מגע

עדשות מגע הן אביזר פופולרי טיפולי ובטוח לשימוש, מיליוני אנשים ברחבי העולם נהנים מהרכבה של עדשות מגע לאורך היום, אולם, עדיין מדובר במגע של גוף זר בתוך העין המונע חלק ממעבר החמצן לקרנית.

  • התעלמות מהוראות ואזהרות עלולים לגרום לסיבוכים ולאי סבילות קבועה לעדשות מגע, מרכיבי עדשות מגע מחויבים לנקות את העדשות כל יום, ולא לעבור את זמן ההרכבה המומלץ – עלינו לאפשר לעיניים שלנו זמן מנוחה מעדשות מגע.
  • זמן ההתאמה והבדיקות נע בין פחות משעה בהתאמה של עדשות רכות זמניות, לבין מספר שעות בהתאמות של עדשות מגע קשות או עדשות מגע סקלרליות, המצריכות דיוק רב.
  • דרוש זמן הסתגלות, המשתנה לפי סוג העדשה ומאדם לאדם.

באופטיקה יפעת, אנו רואים בעדשות מגע הזדמנות מצוינת לגוון את השיגרה, גם חובבי המשקפיים רוצים לפעמים קצת "חופש" ועדיין לראות חד וברור. הלקוחות הקבועים שלנו נהנים מבדיקת התאמה, הדרכה והתנסות, ללא עלות נוספת. אתם מוזמנים להיות חלק מקהל הלקוחות המרוצה שלנו וליהנות מהשירות הנפלא שאנו יודעים לתת כחלק משיגרה בלתי מתפשרת. לפרטים התקשרו לטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן