עין עצלה אצל מבוגרים

עין עצלה מתפתחת בשנים הראשונות לחיים, עקב הבדלים במרשם בין שתי העיניים, פזילה או חסימה של ציר הראייה. המח בוחר להתעלם מהעין הלקויה. כך שבהיעדר חווית ראייה תתפתח עין עצלה. מחקרים מראים שעד גיל 8 ניתן לטפל במהירות יחסית לצד תוצאות מוצלחות. לעומת מצב של עין עצלה במבוגרים, שם הטיפול לוקח לעיתים שנים, ההתמדה והסבלנות עומדים למבחן לא פחות מסיכויי ההצלחה. בנוסף כושר ראייה לקוי, עין עצלה מתאפיינת בירידה ברגישות לניגוד (Contrast Sensitivity), וירידה בראיית עומק. בשנים האחרונות חברת נוירוויז'ן הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדשנית המטפלת בעין עצלה אחרי גיל 8. עיקרון הטיפול מתבסס על הפעלת גירוי מוחי באמצעות תוכנת מחשב מיוחדת המאמנת את המח לעבד תמונות לא חדות שמועברות אליו מהעין העצלה. המטופל מבצע סדרה של אימונים פעמיים בשבוע למשך 30 דקות בכל פעם. בחדר חשוך ממרחק של מטר וחצי מהמחשב. הנתונים המתקבלים עוברים מהמחשב הביתי למחשב של החברה. שם עוברים עיבוד נתונים, סיכומים והמלצות להמשך טיפול. כך שהמטופל מקבל תוכנית אימונים אישית, בהתאם ליכולות ולקצב ההתקדמות. שיעור ההצלחה גבוהה מאוד.

נתונים נוספים על השיטה:

  • מתאימה לבני 9-55.
  • מתאימה לחדות ראייה 6/9 עד 6/30.
  • ממחקרים שנעשו החברה דיווחה על הצלחה של 80% בשיפור חדות הראייה.
  • לא מתאימה לבעלי פתולוגיה נלווית כגון, קרטוקונוס, גלאוקומה, קטרקט, סכרת ועוד…
  • לא מומלץ לעבור טיפול בזמן הריון.
  • בשנת 2001 השיטה קיבלה אישור FDA

באופטיקה יפעת ניתן למצוא מידע נוסף על השיטה. כמו כן לבצע בדיקות מקדימות לפי הנוהל אותו מכתיבה חברת נוירוויז'ן ולהזמין את התוכנה. ראייה מיטבית נדרשת בכל גיל. ואנו עושים את מירב המאמצים במגוון דרכים כדי לשפר את איכות החיים של המטופלים שלנו.

באופטיקה יפעת ניתן לבצע מגוון רחב של בדיקות ראיה ופתרונות ראיה מתקדמים ביניהם בדיקה לאבחון אסטיגמציה, בדיקת מיפוי קרנית, פתרונות לפזילה וטיפול בעין עצלה אצל מבוגרים. לפרטים ולזימון תור אצל אופטומטריסטית מוסמכת באופטיקה יפעת התקשרו אלינו לטלפון מספר: 052-8212615 או השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.

Scroll to Top
דילוג לתוכן